Tel.: +420 778 743 704 / Mail: info@nerezove-komponenty.cz

Nerezové zábradlí a komponenty
Produkt Počet Cena
Váš nákupní košík je prázdný

Zábradlí s prutovou výplní

1. Nejprve rozbalte a překontrolujte dodané komponenty nerezového zábradlí.

2. Nyní přistoupíte k rozmístění schodišťových a galeriových sloupků. Začnete tak, že usadíte krajové sloupky na střed šířky nášlapu. Nyní si mezi držáky výplně krajových sloupků natáhnete provázek, podle kterého zvolíte umístění průběžných sloupků tak, aby provázek (následně prutová výplň) procházel jednotlivými držáky výplně bez zlomu a rozteče mezi jednotlivými sloupky byly stejně velké. Poloha průběžných sloupků nemusí nutně vycházet na střed šířky nášlapu. Pokud se vám nepodaří průběžné sloupky rozmístit tak, aby je bylo možné (při zachování stejných vzdáleností mezi jednotlivými sloupky – cca. 1 metr) ukotvit do schodiště, musíte posunout krajové sloupky a postup opakovat.

3. Pečlivě naznačte kotevní otvory jednotlivých sloupků.

4. Naznačené kotevní otvory navrtejte vidiovým vrtákem průměru 12mm do hloubky 100 mm. Závitové tyče zakraťte na délku 120mm. Vyvrtané otvory zbavte prachu a nečistot. Do otvorů natlačte chemickou maltu a hned natočte závitové tyče tak, aby z kotevních otvorů vyčnívaly 20mm. Závitové tyče srovnejte do váhy tak, aby rozteč odpovídala otvorům v platli sloupku.

5. Po vytvrdnutí chemické malty nasaďte sloupky na závitové tyče a pomocí matic (u bočního kotvení kloboukových) dotáhněte k podlaze (špaletě) tak, aby byl sloupek ve vodováze.

6. Nasaďte madlo na sloupky a pomocí vrutů přitáhněte madlo k držákům madla umístěným na krčcích sloupků. Otvory v nerezovém madle předvrtejte vrtákem průměru 3mm.

7. Demontujte ze sloupků držáky prutové výplně a navlečte je na pruty.

8. Držáky prutové výplně (s již provlečenými pruty) následně nasaďte na sloupky. Dbejte na to, aby pruty přesahovaly přes krajové sloupky stejnoměrně.

9. Nakonec nalepte na pruty Vámi zvolené koncovky prutové výplně.

Napište nám

Za účelem odbavení dotazu zpracováváme Vaše osobní údaje.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.