Tel.: +420 778 743 704 / Mail: info@nerezove-komponenty.cz

Nerezové zábradlí a komponenty
Produkt Počet Cena
Váš nákupní košík je prázdný

Normy

Navrhování a realizace zábradlí se řídí normou Ochranná zábradlí ČSN 74 3305. Tato norma doporučuje umístění a rozměry zábradlí v obytných budovách, zabraňujících pádům a pomáhajícím při výstupu po schodištích. Zábradlí se umisťuje na vyvýšených plochách, pochůzích rampách a schodišťích, tam kde hloubka volného prostoru je větší než 0,5 m. U hloubky volného prostoru do 3 metrů se dává zábradlí vysoké 0,9 m. Nad 3 metry se pak doporučuje umístit zábradlí vysoké 1 m.

zabradlí

Obecně se doporučuje, aby v prostorách, kde se mohou pohybovat děti, žádné mezery mezi jednotlivými částmi zábradlí nebyly větší než 120 mm. Totéž platí pro mezery mezi zábradlím a ostatními částmi budovy.

zabradlí

Výška madla nad pochůznou plochou je ve většině případů shodná s doporučeno výškou zábradlí. V provozech, které jsou určeny pro děti se další madlo umístí u šikmých zábradlí ve výšce 0,4 až 0,5 m (pro děti do 6 let) a 0,6 až 0,7 m (pro děti do 12 let).

zabradlí

Madlo by mělo mít průměr 40 až 50 mm, pro děti pak 30 až 40 mm. Mezi madlem a stěnou popř. jinou konsrukcí musí být světlá vzdálenost minimálně 60 mm, aby nedocházelo ke zranění.

Napište nám

Za účelem odbavení dotazu zpracováváme Vaše osobní údaje.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.